fbpx

Tech

Datový paket

Tři tipy (a jeden nástroj) pro lepší síť

Napadlo vás někdy, že věci ve skutečnosti nemusí být takové, jaké se zdají na první pohled? Určitě ano. Na první pohled luxusní salát – ale čerstvé jsou jen ty vrchní listy. Šťavnatá kuřecí křídla? Nedopečená. A stejné to může být i v síti a u síťových paketů. Víte, co se přesně odehrává ve vaší síti? A jaká data jí cestují?

Dnešní IT je komplexní záležitost. Ani bezpečnostní profesionálové se nemohou jen tak podívat na vnější stranu síťového paketu a s jistotou určit, že přenáší e-mail, webovou aplikaci nebo záložní data. Jak se tedy orientovat v problémech, které přicházejí s dnešním velkým objemem síťového přenosu paketů?

Zde jsou tři tipy k osvědčeným postupům pro využití údajů o sítích a aplikacích a přehledů k tomu, aby se dosáhlo úrovní viditelnosti, které organizace potřebují na své cestě k digitální transformaci.

1. Nahlédněte pod povrch

To víte, že kybernetický útok nastane v průměru pokaždé jednou za 14 sekund? Právě proto potřebují vedoucí mít CIO a vedoucí informační bezpečnosti (CISO) nástroje a aplikace pro síťovou visibilitu. Jen tak mohou činit kvalifikovaná rozhodnutí, která mohou mít zásadní vliv na chod i obchodní výsledky společnosti. Spolu s síťovými operátory (NetOps) a bezpečnostními operátory (InfoSec) musí být bezpečnostní týmy schopné hloubkové inspekce datových paketů.

Právě taková viditelnost umožňuje bezpečnostním týmům proaktivní přístup, čímž zvyšuje strategii zabezpečení sítě na další úroveň. Přehled o dění v síti také pomáhá při argumentaci u vedení společnosti „proč že je potřeba zase investovat do bezpečnosti nebo infrastruktury…“

2. Mějte kontrolu

Protože se stále více firem a podniků snaží digitálně transformovat (do budoucna nevyhnutelný proces), klíčem k úspěchu je úplná viditelnost prostřednictvím Application Intelligence. Zatímco moderní vícevrstvé aplikace, pohánějící digitální transformaci, přinášejí firmám dříve nemožnou agilitu a inovativní schopnosti, složitost v pozadí takových aplikací ztěžuje jejich monitorování a zabezpečení. Koneckonců, narůstající komplexnost IT je výzvou číslo jedna – podle nedávného průzkumu Forrester

Jako odpověď na výzvu složitosti poskytuje Application Intelligence technologii, která automaticky prochází data aplikací a nabízí k analýze pouze nejdůležitější přenosy. Application Intelligence tak překlenuje mezeru, kterou představuje výše zmíněná složitost digitální transformace.

3. Nezapomeňte na slepá místa

Application Intelligence poskytuje týmům NetOps a InfoSec nezbytný podklad pro úplnou viditelnost digitálních stop v síti s automatickým nahlédnutím do tisíců v ní běžících aplikací. Týmy NetOps a InfoSec, vyzbrojené touto schopností, mohou eliminovat všechna existující slepá místa. Application Intelligence také poskytuje odborníkům v oblasti IT možnost podrobněji zkoumat jednotlivé aplikace a jejich součásti – a tak identifikovat potenciální překážky a slabiny zabezpečení. Ředitelé CIO a CISO mohou díky tomu optimalizovat výkonnost svých podniků, bojovat proti potenciálním problémům a poskytovat nejlepší možné služby zákazníkům.

Pouze se zavedenými správnými nástroji zabezpečení mohou firmy a podniky dosáhnout rychlejšího odhalení a nápravy hrozeb, aby se zajistilo, že organizace fungují rychle a zůstanou v bezpečí i ve věku digitální transformace.

Nástroje značky Gigamon, které patří ke špičce v oboru síťové visibility, najdete v nabídce společnosti Veracomp.

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?