fbpx

Nezařazené

Výběr

To nejlepší z ICT Blogu za rok 2019

V květnu 2019 jsme pro vás spustili komunitní portál ICTBlog.cz, na kterém vám přinášíme původní texty a materiály nejen ze světa informačních technologií. Jsme velmi rádi, že si za tu dobu našel svou stálou čtenářskou základnu, které jsme nabídli v letošním roce 71 článků. Pojďme se podívat na to nejlepší za letošní rok!

Psali jsme o všem možném z ICT – o networkingu, architektuře, linuxu, hrozbách, bezpečnosti… Ale nakousli jsme i obecnější (a neméně zajímavá) témata: Například obchodování, HR nebo management.

Desatero bezpečného pohybu na internetu

Nejčtenějším vůbec se stal článek Lukáše Termera o tom, jak, proč a na co si dát pozor při brouzdání nebezpečnými vodami internetu. A že toho je!

Pozor na Dreambot!

Závěr podzimu přidělal vrásky těm, kteří se stali oběťmi nového malwaru jménem Dreambot. Šířený skrze mailovou přílohu, věrně imitující komunikaci s bankou, cílený hlavně na finanční sektor – a velmi obtížně zjistitelný běžným antivirem… Nejhorší je, že podobných hrozeb bude průběžně přibývat.

Pět tipů ohledně zaměstnanců a CSR aktivit

Zkušená HR Olga Staníčková z praxe poradila, jak úspěšně zapojit zaměstnance do CSR aktivit. Je fajn, když se podaří, aby všichni táhli za jeden provaz a spojili síly pro dobrou věc. Pro firmu i lidi.

Malinový hacker

Ani v NASA neměli kybernetickou bezpečnost vyřešenou k naprosté dokonalosti. A stalo se, že jim někdo pod nosem vyfoukl data ohledně cesty na Mars. Stačil k tomu mikropočítač za 30 USD. Přitom nástroje a postupy jak tomu zamezit už někdo dávno vymyslel…

Obchodní akademie a VUML

Spolu s Pavlem Kotkem, odborníkem na slovo vzatým, jsme rozjeli seriály o umění obchodu a poté i VUML – Večerní učení managementu a leadershipu. Věříme, že jde o kvalitní studijní materiál, který si zaslouží pozornost – ať už přímo vaši nebo vašeho teamu. A v příštím roce budeme pokračovat!

Kybernetické hrozby v roce 2020

Zamyšlením nad možným vývojem hrozeb a nástrojů jsme uzavřeli miniseriál o vzdělávání odborníků, zaměstnanců a designování sítě z pohledu kybernetické bezpečnosti. Na tomhle poli nás čekají ještě krušné časy…

 

Děkujeme za přízeň v roce letošním – a v tom příštím se těšíme na viděnou u spousty kvalitního obsahu!

Příjemné svátky a hodně štěstí v novém roce vám přeje redakce ICT Blogu a VAD distributor Veracomp!

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK
Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK
Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?