fbpx

Produktivita

Bezpečnost je základ

Security-driven networking jako nezbytná strategie

Digitální transformace ovlivňuje všechny aspekty moderního podnikání. A významně se dotýká zejména zabezpečení našich sítí. Bezpečnostní týmy se potýkají s dilematem rostoucích mezer v dovednostech v oblasti kybernetické bezpečnosti kombinované se stále bobtnající velikostí infrastruktury. Tento problém však samotná digitální transformace nevyřeší, dokud nezačnou firmy budovat své sítě s ohledem na bezpečnost již od prvního dne…

Problém není jen prohlubující se digitální stopa, ale způsob, jakým se sítě rozšiřují. Často rostou ad hoc, protože zaměstnanci a manažeři hledají lepší digitální produkty, bez jakékoli centralizované kontroly nebo správy vázané na firemní bezpečnostní strategii. Většinou chybí i názor bezpečnostního týmu.

V jednoduchosti je síla

Počet mobilních pracovníků stoupá, stejně tak i množství zařízení IoT. Firmy využívají stále více cloudových a virtuálních prostředí, předplatného SaaS, projektů DevOps a BYOD. Bezpečnostní týmy tak musejí bojovat se stále vyššími nároky na síťovou visibilitu a udržení úrovně zabezpečení. Jinými slovy: Podniková síť se stává stále složitějším a nepřehlednějším prostředím.
V očích bezpečnostních profesionálů znamená složité prostředí riziko: Ať už v podobě slepých míst v síti, mezery v prosazování politik, práce s daty… Dodavatelé, kteří nabízejí izolovaná řešení zabezpečení, problém dále prohlubují, protože tato řešení nelze snadno monitorovat nebo spravovat. To znamená, že jsou další prostředky vynakládány na ruční přenos dat do rostoucího počtu různých zařízení. Viditelnost omezená, možnost reagovat na hrozby jakbysmet.
Výsledkem tohoto stavu je, že hackeři dokáží využít každé malé zaváhání k tomu, aby využili složité prostředí, které je den ode dne složitější.

Strategie řízená zabezpečením

Security-Driven Networking je ta správná strategie, jakou by měli bezpečnostní týmy zvolit nejen při řešení problémů, ale i k prevenci. Nechat hrát zabezpečení hlavní roli při budování sítě, je ve skutečnosti jediným způsobem, jak zajistit, aby v budoucnu žádné nové síťové prostředí nebo řešení nepředstavovalo vážná rizika pro digitální majetek společnosti.
Prvním krokem k dosažení Security-Driven Networking je vypracování komplexní bezpečnostní politiky, která pokryje vše, co by nová síť nebo řešení měla mít před tím, než ji kdokoli dokonce zváží nasadit. To znamená, že bude vytvořen zastřešující dokument, který se bude zabývat tím, jak budou hodnoceny síťové doplňky, jaké protokoly musí dodržovat, jak budou kontrolovány, technologii používanou k prosazování politik a jaké ochrany musí nabízet.

Co musí bezpečnostní nástroje umět

Dalším krokem je výběr a integrace „arzenálu“ bezpečnostních nástrojů: Abyste skončili s jednotnou inteligencí hrozeb a bezproblémovým řešením, které funguje prakticky v jakémkoli prostředí. Tyto bezpečnostní nástroje jsou klíčové a musí zahrnovat:

• Konzistentní výkon, viditelnost a jednoduchou administraci;
• Nativní nasazení ve veřejných, soukromých a více cloudových prostředích nebo jakékoli jejich kombinaci;
• Schopnost přizpůsobit se dynamicky se měnícím síťovým infrastrukturám;
• Schopnost pochopení a reakce na změny sítě v souzvuku se základní infrastrukturou připojení a sítě – pouhá reakce na změnu nestačí;
• Jednotná bezpečnostní zásada, která sleduje data.

Bezpečnostní řešení, která mohou hned na začátku integrovat síť a zabezpečení, vyžadují zařízení a procesory, které optimalizují funkčnost, řídí komplexní činnost, urychlují kritické transakce bez poškození výkonu a sjednocují politiku a funkčnost sítě a zabezpečení do jediného integrovaného systému řízení a kontroly.

 

A kdybyste po takovém řešení bažili, tak vězte, že největším odborníkem v téhle oblasti je společnost Fortinet a jeho distributor Veracomp.

Sdílet:
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?