fbpx

Business

Komunita používá Red Hat

Red Hat Enterprise Linux a jeho přínosy v praxi

V letošním roce vydal Red Hat studii IDC, která analyzovala přínos produktu Enterprise Linux do globální obchodní ekonomiky. Vyplynula z ní nesmírně zajímavá čísla a také prokázala, že Red Hat pomáhá obchodním partnerům a zároveň šetří náklady zákazníkům. Pojďme se postupně podívat na výsledky studie pod lupou.

V dnešním díle se podíváme na globální čísla v souvislosti s IT odvětvím a také na to, jak Red Hat změnil svět IT profesionálů.

 

Neustálé změny

Bez nadsázky – svět IT se neustále mění a strmě roste. A nabývá na důležitosti. Pro rok 2019 odhadovala společnost IDC, že se v IT “protočí” zhruba 188 bilionů dolarů (ne miliard, opravdu bilionů!). Z toho nejméně 40 % (tj. 81 bilionů) se týká softwaru. A protože veškerý software vyžaduje operační systém, společnost IDC odhaduje, že na Linuxu běží více než polovina všech programů. Na Red Hat tak připadá 25 %. Slušné, že?

Co ale tahle čísla znamenají v praxi? Je to vlastně prosté: Enterprise Linux  jednoznačně změnil zkušenosti mnoha IT profesionálů po celém světě. Ve světě zaměřeném na software to také znamená vyšší poptávku po podpůrných a IT službách, což v důsledku dále pomáhá podporovat globální ekosystém IT.

 

Jak se šetří miliardy

Když se výzkumníci IDC zeptali IT organizací, jak jim Red Hat Enterprise Linux pomohl, objevili 12% úspory v produktivitě IT zaměstnanců. Odborníci z IT oddělení tak tráví méně času správou serverů, prováděním rutinních úkolů v oblasti údržby, řešením problémů s podporou nebo nasazováním nových obchodních aplikací či upgradováním těch starších. Tento čas mohou využít jinak – prospěšněji. A to se vyplatí!

 

Obří komunita

Kromě zvýšení produktivity je ekosystém kolem Enterprise Linux sám o sobě motorem zaměstnanosti. Když počítáme interní pracovníky, tak Red Hat ekosystém zaměstnává po celém světě téměř 900 000 pracovníků. A podle odhadu výzkumu IDC se očekává, že do konce roku 2023 přidá dalších téměř 250 000 pracovních míst! Od hardwaru a softwaru po služby – přičemž většina těchto nových pracovních míst bude vyžadovat vysokou kvalifikaci a také bude adekvátně placená. Přímí zaměstnanci ekosystému mají mezi svými zákazníky partnery, kteří okruh dále rozšiřují – IT profesionály, kteří pracují se softwarem, hardwarem a službami naskládanými na Red Hat Enterprise Linux.

Odhaduje se, že komunita bude čítat na 2,1 milionu profesionálů do konce roku 2023. Když sečteme zaměstnance ekosystému s IT profesionály pracujícími pro klienty, kteří Red Hat Enterprise Linux používají, vyjde nám, že by mohlo do roku 2023 pracovat na pozicích souvisejících s Red Hat službami a produkty více než 3,3 milionu lidí. A to je opravdu hodně, že?

 

Za 25 let od vydání první verze ušli vývojáři s červeným kloboukem opravdu dlouhou cestu. A neuvěřitelná čísla zmíněná výše ukazují, že mu to vydrží. Příště se podíváme na to proč – tedy jaké jsou konkrétní přínosy Red Hatu pro partnery a zákazníky.

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?