fbpx

Business

Kybernetické hrozby - plán

Reakce na síťové hrozby. Máte plán?

Trh je zaplaven vzdělávacími materiály a technologiemi na podporu detekce hrozeb a reakcí na ně. Nicméně, pouze 58 procent firem je přesvědčeno o tom, že dokáží odhalit důležitý bezpečnostní problém dříve, než bude mít významný dopad.

Proč jen půlka z nich? Útoky totiž přicházejí z různých zdrojů a využívají leckdy podloudných metod. Včasné zachycování a analýza dat jsou nezbytné disciplíny. Ale zdaleka ne samozřejmost.

 

Email vede

Phishing je stále primární způsob doručování hrozeb. Začíná jím více než 90 procent úspěšných kybernetických útoků. Aby byl phishingový útok úspěšný, musí být uživatelé jen neopatrní nebo nepozorní dostatečně dlouho, aby otevřeli přílohu nebo klikli na odkaz. Jakmile se to stane, další fází je nejčastěji malware.

Bez ohledu na to, jak pronikl do sítě, malware (včetně ransomware) má podle průzkumu stále ničivější důsledky. Jakmile dojde ke kompromitaci, zařízení je v moci vzdáleného útočníka, který tak hladce přistane v podnikovém prostředí, nebo jej začlení do botnetů. Infikovat lze jakékoli zařízení, včetně zařízení IoT (Internet of Things), IIoT (Industrial Internet of Things) a OT (Operational Technology). Tato zařízení se neshromažďují pouze pro botnety, ale také pro dohled, kontrolu služeb, zachycení zboží a řadu dalších škodlivých záměrů.

 

Nástroje a postupy

Jedinou věcí, kterou mají všechny tyto útočné prostředky společnou, je jejich stopa v síti. Mnoho organizací má potíže s řešením těchto problémů proto, že neinvestovaly do nástrojů nebo nezavedly osvědčené postupy.

Často také mají v síti tzv. slepá místa, protože nemohou doručit důležité informace správným systémům včas (nebo vůbec). Je tedy možné, že o existujících nebo potenciálních problémech firmy ani netuší. Samotná existence slepých míst je přitom málo známá…

Monitorování hrozeb je tedy více než jen osvědčený postup, je to byznys zachraňující prostředek pro vaši firmu. Získání informací o správných nástrojích, lidech a jejich aktivitách v síti se stává nezbytností.

 

Máte plán?

Má vaše organizace bezpečnostní strategii záměrně navrženou tak, aby překonala všechny překážky a nástroje získaly informace o hrozbě na konkrétním místě a ve správný čas? Je vaše současná architektura postavena tak, aby dokázala identifikovat hrozby, reagovat na ně a čelit jim?

Pokud je odpověď na některou z těchto otázek „ne“, měli byste se vážně zamyslet: Zkuste si bez předsudků posoudit vaše nástroje a procesy pro detekci hrozeb a reakce na incidenty a zvážit jakákoli architektonická vylepšení, která byste mohli potřebovat, abyste zůstali o krok napřed.

Proto neváhejte a kontaktujte odborníka! Zjistěte, jak vám nástroje pro detekci síťových hrozeb a odezvy mohou pomoci se získání převahy proti útočníkům.

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?