fbpx

Insight

Kdo je moderní manažer a proč by měl rozumět nějakým filosofickým plkům?

Proč by manažeři měli rozumět Platónovi?

Nedávno jsem hovořil s člověkem s manažerskými ambicemi, který mě přesvědčoval, že jakákoliv manažerská školení jsou v dnešní době bez rozdílu čistý podvod. Vždyť o tom, jaké by měl mít manažer vlastnosti a dovednosti, bylo napsáno tisíce knih a stačí pouze umět číst.

Jistě, vše je jasné, srozumitelné, popsané, tak proč se k tomu znovu vracet? Pokud bychom se drželi stejné logiky, stačilo by žákům autoškoly pročíst pravidla silničního provozu, naučit se nazpaměť manuál k autu a mohli by se směle vydat na cestu. Asi si všichni umíme představit, jak by to dopadlo. A v neposlední řadě, mnoho řidičů prošlo úspěšně autoškolou, a přesto jsou špatnými řidiči, mnoho manažerů prošlo manažerským školením. A přesto si nevedou v této disciplíně příliš dobře.

Proto je třeba stále otevírat tolik známá témata a ptát se manažerů, zda opravdu chápou podstatu, nebo se pouze schovávají za citace odborných pouček (v lepším případě).

 

Jaká je zásadní manažerská kompetence?

Jednoduchou odpověď nám kupodivu neposkytuje ani tak moderní manažerská literatura jako opomíjená stará a dobrá řecká filozofie (resp. nás může k nalezení odpovědi velmi inspirovat). Mnozí z vás si jistě vzpomenou na podobenství o jeskyni od autora, jehož vlastní jméno bylo Aristoklés. My jej však známe jako Platóna. Otroci připoutaní v jeskyni vidí pouze odrazy a stíny předmětů, které jsou za nimi a které osvětluje oheň. Protože vlastní předměty ani oheň nevidí, vnímají stíny a odrazy jako nezpochybnitelnou realitu a pravdu.

Stejně tak je jeskyně pro ně celým představitelným světem. Jeden z těchto otroků se dostane po strastiplné cestě ven z jeskyně a uvidí opravdový svět. Když se vrátí zpět a vypráví o tom ostatním, nikdo mu nevěří. Kam byste do tohoto podobenství zasadili moderního manažera?

 

(Ne)kritické vnímání světa

Otroci v temné jeskyni, vnímající nekriticky svět okolo sebe, by mohli být dobrým příměrem pro průměrné zaměstnance. Jsou v jeskyni v podstatě spokojení, netouží po strastiplné cestě kamsi na světlo (změna může být nebezpečná). Moderní manažer by mohl být průvodcem, který má hluboké znalosti světa mimo jeskyni. Protože si je vědom, že jeho úkolem je iniciovat pozitivní změny ve společnosti a rozvíjet své kolegy, systematicky je připravuje na to, že stíny nejsou pravou realitou, a citlivě je chystá na pochod za osvícením.

Postupně jim předává více informací, ověřuje si jejich pochopení a vybírá si tým, který se s ním může vydat na cestu. Pokud by všechny rovnou vyvedl z jeskyně na denní světlo (zbavil je jejich přesvědčení o světě, stereotypech, předpokladech), většina by se vyděsila a utekla zpět. Byli by zcela oslepeni denním světlem. Co se stane, pokud manažer učiní zásadní rozhodnutí o změně ve firmě, aniž na to tým připraví?

Na to se podíváme příště…

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?