fbpx

Produktivita

Ocelárna v Ostravě

Přestavba sítě v největší české ocelárně

Ocelárny má většina obyvatel spojené s ostravským regionem. Obrovské tavící pece, komíny a oplocené areály kam až oko dohlédne. Dnes se ale na ocelárnu podíváme trochu jinak: Přemýšleli jste někdy nad tím, jak má takováto fabrika vyřešenou síťovou infrastrukturu?

 

Konkrétně navštívíme závod Liberty Ostrava, dříve známý coby součást ocelářské a těžební skupiny ArcelorMittal. Jde o největšího výrobce oceli v České republice: Za rok vyprodukuje téměř tři miliony tun oceli. Zaměstnává také přes 7 000 lidí.

 

Kombinace technologií

Výrobní a administrativní oblasti podnikání byly postaveny na technologiích společností Cisco, HPE a dalších. V průběhu 20 let docházelo k postupnému rozšiřování a bobtnání infrastruktury bez zajištění centrálního nástroje pro správu. Mnoha technologiím navíc skončila podpora ze strany výrobce již mnoho let zpátky. Bylo jasné, že musí dojít ke změně.

 

Jen pro zajímavost: Výrobní síť je postavena na celkové podlahové ploše 22 km2 a ke svému chodu potřebuje stovky switchů. Sami IT správci přiznávali, že pracovat efektivně s takovým množstvím hardwaru bez centrální správy je téměř nemožné. O bezpečnosti ani nemluvě!

 

Požadavky

Vedení závodu tak vytyčilo jasné cíle:

 

  • Zajištění centralizované sítě prostřednictvím softwaru pro správu multivendor prostředí při současném snížení náročnosti na čas a zdroje, které jsou potřebné k provozování sítě;

 

  • Sjednocení správy všech síťových prvků od různých dodavatelů;

 

  • Zajištění viditelnosti a kontroly zařízení a uživatelů přistupujících k síti s detailním vhledem do aplikačního provozu;

 

  • Automatizace bezpečného přístupu hostů k síti.

 

Maličkost, že?

 

Extrémní řešení

Příběh má šťastný konec: Oddělení IT infrastruktury se po dlouhém hledání rozhodlo nasadit all-in-one řešení od společnosti Extreme Networks. Systém založený na Extreme Management Center s ExtremeControl byl navíc rozšířen o nástroj ExtremeAnalytics. To umožňuje IT týmu jednoduše aktualizovat licence a přidává dvě sondy 10GbE s technologií CoreFlow2 pro vysoký výkon a přehlednost aplikací.

 

Spolu s lepším přehledem o dění v síti přináší ExtremeControl také výrazně lepší uživatelský komfort. Důležitým přínosem je integrace tří nezávislých bezdrátových řešení (2x Cisco a 1x Extreme) pod jednu kontrolní a řídící platformu. Správci sítě se už nemusí starat o uživatele, kteří se pohybují různě po areálu – z jednoho bezdrátového bodu do druhého: Každý se může toulat bez nutnosti opakovaného přihlášení.

 

Přehled a klid

Nástroje Extreme Networks řeší 70-80 % úkolů na non-Extreme hardwaru a 100 % úkolů na vlastním hardware. Výrobce oceli takto elegantně vyřešil výše popsané problémy a výzvy. Správci sítě mají teď konečně přehled a klid – mohou se místo tisíce drobných starostí soustředit na fungování celku a jeho strategický rozvoj.

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?