fbpx

Produktivita

Základ jakékoli strategie zabezpečení sítě obsahuje tři klíčové kroky: Ochrana, detekce a reakce.

Nepříliš veselá čísla v souvislosti s bezpečností sítě

Společnost Gigamon nedávno uveřejnila zajímavé shrnutí různých statistik týkajících se oblasti kybernetické bezpečnosti, zejména zabezpečení sítě. O tomto tématu píšeme pravidelně, ale pojďme se podívat na ta nejzajímavější čísla a data z nich vyplývající. Nejde úplně o veselé čtení…

Předpovídá se, že do roku 2021 budou škody způsobené kybernetickou kriminalitou na celém světě dosahovat výše šest miliard dolarů ročně. A to je víc, než kolik bude činit účet za přírodní katastrofy. Na úrovni jednotlivých společností mohou být tyto škody stejně katastrofické; průměrné náklady na kybernetický útok jsou v současné době 1,67 milionu USD , přičemž primárními důsledky útoku jsou provozní a výrobní ztráty a negativní zkušenosti zákazníků.

Nenamlouvejme si, že v České republice podobné škody či nebezpečí nehrozí. Jsme ohroženi úplně stejně, jako zbytek světa. Co s tím? Zabezpečit síť!

Komplexní zabezpečení sítě

Zabezpečení sítě je termín, který popisuje nástroje, taktiku a zásady zabezpečení určené ke sledování, prevenci a reakci na neoprávněné narušení sítě. Zároveň chrání digitální aktiva, včetně síťového provozu. Zabezpečení sítě zahrnuje hardwarové a softwarové technologie a je navrženo tak, aby reagovalo na celou škálu potenciálních hrozeb.

Jinými slovy, je to obrana, kterou používáte, abyste zabránili nesprávným lidem v krádeži citlivých dat.

Základ jakékoli strategie zabezpečení sítě obsahuje tři klíčové kroky: Ochrana, detekce a reakce. Ochrana zahrnuje jakékoli nástroje nebo zásady určené k zabránění vniknutí do sítě. Detekce se týká zdrojů, které vám umožňují analyzovat síťový provoz a rychle identifikovat problémy dříve, než mohou uškodit. Reakce je schopnost vyřešit identifikované hrozby co nejrychleji.

Že to zní jednoduše a jako samozřejmost? Bohužel… V průzkumu 4 100 vedoucích pracovníků, vedoucích oddělení, IT manažerů a dalších klíčových odborníků v USA a Evropě, se ukázalo, že téměř tři ze čtyř organizací (73 procent) vytvářejí strategii kybernetické bezpečnosti na úrovni nováčků. Toto je rostoucí hrozba, protože když dojde k narušení sítě, je v sázce více než jen samotná data.

Zavíráme krám

Společnosti, které se stanou kořistí kybernetických útoků, jsou jako zmrzačené – neschopné poskytovat služby nebo účinně řešit potřeby zákazníků. Podobné je to s interními podnikovými procesy: Když se dostanou pod útok, mohou se zcela zastavit – a s nimi se zastaví i firma.

Ale možná ještě horší důsledek, který může při narušení sítě nastat, je jeho vliv na pověst firmy.

Vzhledem k rostoucímu výskytu krádeží identity a dalším nebezpečí souvisejících s krádežemi osobních údajů, mnoho zákazníků váhá ohledně sdílení dat s podniky. A pokud hrozí kybernetický útok, velká část z těchto zákazníků pravděpodobně zvolí bezpečnější alternativu. Koneckonců, proč riskovat?

S tím souvisí další nepříjemná statistika: Až 66% SMB společností by muselo „zavřít krám“ (dočasně nebo trvale) poté, co dojde ke krádeži nebo narušení provozu. A ani velké nebo zavedené podniky nemusí být poté schopny získat zpět své dřívější postavení.

Aby se mi to nestalo…

Čekáte zázračný recept nebo nějakou povzbudivou statistiku na závěr? Bohužel. Jen spolehlivý software a hardware pro zabezpečení sítě (spolu se správnými zásadami a strategiemi) mohou pomoci zajistit, aby byl v případě výskytu kybernetických útoků jejich dopad minimální.

Nebojte se proto vyhledat odborníka a nechat si poradit. V sázce jsou vaše data a s tím i všechno ostatní…

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?