fbpx

Produktivita

Zde je 14 různých nástrojů a technik navržených tak, aby vám pomohly nejen s bezpečností:

Nástroje a techniky zabezpečení sítě

Často na tomto blogu píšeme, že vaše síť čelí různým hrozbám. Také píšeme, že by měla být připravena se bránit, identifikovat a reagovat na celou řadu útoků. Dnes se podíváme na pár základních nástrojů a technik, které byste neměli v žádném případě opomenout.

Největším nebezpečím pro většinu společností nejsou obtloustlí osamělí hackeři (zdravíme filmové tvůrce), ale především útočníci, kteří jsou dobře financováni a zaměřují se na konkrétní organizace. Z tohoto důvodu musí být vaše strategie zabezpečení sítě schopna řešit různé metody, které mohou útočníci použít.

Zde je 14 různých nástrojů a technik navržených tak, aby vám pomohly nejen s bezpečností:

 1. Řízení přístupu

Pokud se útočníci nemohou dostat přímo do vaší sítě, bude výše škody, kterou způsobí, omezená. Kromě zabránění neautorizovaného přístupu mějte na paměti, že potenciální hrozbou mohou být i oprávnění uživatelé. Řízení přístupu vám umožňuje zvýšit ochranu vaší sítě: Například omezením přístupu uživatelů a zdrojů pouze na části sítě, které se přímo vztahují na odpovědnosti jednotlivých uživatelů.

 1. Software proti malwaru

Malware se vyskytuje ve formě virů, trojských koní, červů, keyloggerů, spywaru atd. Je určen k šíření prostřednictvím počítačových systémů a k infikování sítí. Anti-malware a antivirový software mohou pomoci vyřešit infekce malwaru a minimalizovat poškození sítě.

 1. Detekce anomálií

Může být obtížné identifikovat anomálie ve vaší síti, aniž by bylo jasné, jak by měla síť fungovat. Nástroje pro detekci anomálií (ADE) vám umožňují analyzovat vaši síť, takže když dojde k narušení, budete na ně upozorněni dostatečně rychle, abyste mohli reagovat.

 1. Zabezpečení aplikací

Pro mnoho útočníků jsou aplikace vstupní branou, kterou lze zneužít. Nejlepší obranou je stanovit parametry zabezpečení pro všechny aplikace, které mohou být relevantní pro zabezpečení vaší sítě.

 1. Prevence ztráty dat (DLP)

Často je nejslabším článkem v zabezpečení sítě lidský element. Technologie a zásady DLP pomáhají chránit personál a ostatní uživatele před zneužitím a možným ohrožením citlivých dat nebo únikem uvedených dat ze sítě.

 1. Zabezpečení e-mailu

Stejně jako v případě DLP, je zabezpečení e-mailů zaměřeno na posílení bezpečnostních nedostatků souvisejících s lidským faktorem. Prostřednictvím phishingových strategií (které jsou často velmi složité a přesvědčivé) útočníci přesvědčují příjemce e-mailu, aby sdíleli citlivé informace nebo neúmyslně stahovali malware do cílové sítě. Zabezpečení e-mailů pomáhá identifikovat nebezpečnou elektronickou poštu a může být také použito k blokování útoků a zabránění sdílení důležitých dat.

 1. Zabezpečení koncových bodů

Trendem dneška je BYOD (Bring your own device)! A to do takové míry, že rozlišení mezi osobními a firemními počítačovými zařízeními téměř neexistuje. Bohužel, někdy se osobní zařízení stanou terčem, když se na ně uživatelé spoléhají při přístupu k podnikovým sítím. Zabezpečení koncového bodu přidává vrstvu obrany mezi vzdálenými zařízeními a obchodními sítěmi.

 1. Firewally

Firewally fungují podobně jako brány, které lze použít k zabezpečení hranic mezi vaší sítí a internetem. Firewally se používají ke správě síťového provozu a umožňují autorizovaný provoz prostřednictvím blokování neautorizovaného přístupu k provozu.

 1. Systémy prevence narušení

Systémy prevence narušení neustále skenují a analyzují síťový provoz, takže útoky lze rychle identifikovat a reagovat na ně. Tyto systémy často uchovávají databázi známých metod útoku, aby byly schopny okamžitě rozpoznat hrozby.

 1. Segmentace sítě

Existuje mnoho druhů síťového provozu, z nichž každý je spojen s různými bezpečnostními riziky. Segmentace sítě umožňuje udělit správný přístup ke správnému provozu a současně omezit přenos z podezřelých zdrojů.

 1. Bezpečnostní informace a správa událostí (SIEM)

Někdy může být pouhé spojení správných informací z tolika různých nástrojů a zdrojů neúměrně obtížné – zejména když je problém čas. Nástroje a software SIEM poskytují respondentům data, která potřebují k rychlému jednání.

 1. Virtuální privátní síť (VPN)

Nástroje VPN se používají k ověřování komunikace mezi zabezpečenými sítěmi a koncovým zařízením. Obecně VPN se vzdáleným přístupem používají pro autentizaci protokol IPsec nebo Secure Sockets Layer (SSL) a vytvářejí šifrovanou linku, která zabraňuje dalším účastníkům odposlouchávat.

 1. Zabezpečení webu

Včetně nástrojů, hardwaru, zásad a dalších nástrojů je zabezpečení webu plošným popisem opatření v oblasti zabezpečení sítě, které podniky podnikají k zajištění bezpečného používání webu při připojení k interní síti. To pomáhá zabránit webovým hrozbám v používání prohlížečů jako přístupových bodů pro vstup do sítě.

 1. Zabezpečení bezdrátové sítě

Obecně lze říci, že bezdrátové sítě jsou méně bezpečné než tradiční sítě. Proto jsou nezbytná přísná opatření pro zabezpečení bezdrátové sítě, aby se zajistilo, že hackeři nezískají přístup.

 

Data jsou v bezpečí

Data jsou to nejcennější, co vaše firma má – a hackeři nečekají na pozvání. Díky efektivnímu zabezpečení sítě můžete zamezit celé škále síťových hrozeb, a tím udržet svá data, své podnikání a své zákazníky v bezpečí. Pojmy už nyní znáte. Tu nejlepší technologii vám pak doporučí odborník.

Sdílet:
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?