fbpx

Business

Škoda Auto

Nasazení Extreme Fabric Connect ve Škoda Auto

Společnost Škoda Auto se sídlem v Mladé Boleslavi je přední průmyslový podnik v České republice a jedna z nejstarších automobilek na světě. V současné době má přes 30 000 zaměstnanců a již téměř 30 let je součástí koncernu Volkswagen. V nedávné době výkony Škody Auto výrazně vzrostly v souvislosti s rozšířením produktového portfolia. V důsledku růstu a expanze podniku přestala síťová infrastruktura dostačovat jeho potřebám.

Původní síťová infrastruktura byla složitá, s provozem rozloženým mezi hlavní výrobní podnik v Mladé Boleslavi, montážní provozy v Kvasinách a Vrchlabí a řadu detašovaných pracovišť a poboček. Aby pokryla všechny své provozy, zavedla Škoda ve spolupráci se společností Extreme Networks řešení Extreme Fabric Connect.

Pozor, kromě případové studie jsme pro vás připravili i webinář, kde vám o tomto řešení povíme více! Přihlásit se můžete zde.

Bez výpadku

Od zavedení Extreme Fabric Connect v roce 2013 nedošlo ani k jedinému neočekávanému výpadku. Škoda zaznamenala nárůst produktivity práce zaměstnanců a žádná narušení provozu výrobní linky.

Virtualizaci celé sítě pomocí Extreme Fabric Connect implementoval tým techniků Extreme Networks. Pro stabilní infrastrukturu je dnes virtualizace nutnost a IT tým Škodovky potřeboval mít možnost zavádět nové služby rychle.

Zdokonalení síťové infrastruktury

První fáze projektu vylepšení sítě zahrnovala modernizaci páteřní sítě v centrále společnosti a současnou migraci na virtuální infrastrukturu. Poté Škoda postupně rozšiřovala cloudové řešení do celé páteřní sítě ve zbývajících pobočkách spolu s instalací přepínačů pro přístupovou vrstvu v datových centrech.

Díky automatizaci řady činností se zvyšuje produktivitu celého IT týmu. Například data ze šroubováků se musí uchovávat 15 let. Při přemístění takového zařízení v rámci podniku není nutné měnit konfiguraci sítě – vše je automatizované a zabezpečené.

Jednoduché, bezpečné a inteligentní virtuální sítě

Výsledky se po implementaci projevily okamžitě. Ulevilo se síti, která brzdila obchodní rozvoj a snižovala výkon firemních aplikací. Nová infrastruktura Extreme optimalizuje výkon pracovníků ve všech částech podniku.

Virtualizační řešení Extreme umožnilo Škodě zkrátit dobu uvádění novinek na trh. Firma nyní dokáže modernizovat služby a zavádět nové bez odstávek systémů. Pracovníci IT dnes mohou snadno provádět změny. A díky jednodušší správě se mohou technici zaměřit na inovativní projekty na podporu růstu firmy a udržovat při tom síť stále v optimální kondici.

Vše se nyní řídí online bez servisních odstávek. Zvýšila se výkonnost a pozvedla morálku IT týmu. Ten dnes dokáží pracovat mnohem efektivněji.

Flexibilní řídící nástroje

Řešení Extreme Fabric Connect navíc sloučilo několik sítí do jedné s logicky oddělenými službami. Síť lze díky tomu jednoduše spravovat z jednoho místa pomocí nástroje Extreme Management Center. Riziko lidských chyb se výrazně snížilo díky automatickému poskytování síťových prostředků. Nástroj ExtremeAnalytics pomáhá společnosti Škoda sledovat výkon aplikací v celé infrastruktuře a pomáhá zlepšovat uživatelskou zkušenost.

Umožňuje eliminovat nežádoucí aplikace a zvyšovat celkovou úroveň bezpečnosti prostřednictvím integrace s dalšími bezpečnostními technologiemi, jako jsou firewally, nástroje pro správu bezpečnostních informací nebo řešení pro zabezpečení mobilních zařízení.

Dnes je Škoda dokonale připravená překonat cíle obchodního růstu, vyhovět potřebám zaměstnanců a uspokojovat své zákazníky.

 

Shrnutí

Prostředí

 • Více než 140 páteřních/distribučních přepínačů
 • Více než 3 400 přístupových přepínačů
 • Více než 160 000 portů

Technologické potřeby

 • Bylo nutné více sítí sloučit do jedné, snížit náklady a zvýšit efektivitu
 • Nepřerušovaný provoz systémů pro práci zaměstnanců a výrobu automobilů
 • Snadná správa díky automatizačním funkcím

Komponenty řešení Extreme

 • Extreme Fabric Connect™
 • ExtremeAnalytics™
 • Extreme Management Center™

Výsledky

 • Eliminace rizika neplánovaných odstávek
 • Vytvořit a nakonfigurovat virtuální sítě trvá hodinu namísto celého dne
 • Zkrácení doby servisních odstávek o 50 %
 • Snížení finančních rizik spojených s odstávkami
 • Několik samostatných fyzických sítí sloučeno do jedné, plně virtualizované
 • Centralizovaná správa sítě z jedné obrazovky

 

Zaujalo-li vás nasazené řešení, kontaktujte Extreme Networks team společnosti Veracomp – rádi pomohou optimalizovat sítě i vám!

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?