fbpx

Produktivita

Jak skoncovat se špatnou Wi-Fi

Technologie Wi-Fi se stala běžnou součástí našeho pracovního i osobního života. Kvalita pokrytí a síla signálu bývají často problémem nejen v rozlehlých areálech nebo starších budovách, ale často i v novostavbách či kancelářských budovách. V současnosti je třeba uvažovat nad co nejlépe rozmístěnými přístupovými body, vybrat správnou šířku pásma a dát si pozor na případné rušení sousedy. Na český a slovenský trh se nyní dostaly technologie společnosti Ekahau, která se specializuje na “boj se špatnou Wi-Fi”. Přečtěte si, jak se během dvou týdnů podařilo optimalizovat celý areál společnosti Rakona.

Mezi nedávné projekty společnosti MST patřila kompletní rekonfigurace areálu společnosti Rakona v Rakovníku. Dosavadní řešení nesplňovalo nové standardy a stále náročnější požadavky na Wi-Fi síť spojenou s modernizací koncových zařízení zaměstnanců. Bylo potřeba využít rekonfiguraci, přemístění a doplnění AP (přístupových bodů), a tím se co nejvíc přiblížit optimálnímu pokrytí s požadovanými parametry pro jednotlivé sektory.

Jednoduše – ale efektivně!

Technici MST prošli Rakonu vybaveni aplikacemi Ekahau Connect a iPady – řešení umožnilo proscanovat a zmapovat celý areál. Následně pak v softwaru Ekahau Pro vybrali vhodná umístění přístupových bodů. Data z průzkumu umožnila vytvoření velice podrobného plánu, který bral v úvahu charaktery prostorů – kanceláře, sklady, výrobní prostory… Technici zjistili, kde postačí současné přístupové body a kde je potřeba instalovat nové.  Řešení Ekahau také umožnilo ideální konfiguraci příslušného přístupového bodu a eliminaci případného rušení.

Během dvou týdnů byla Wi-Fi síť v celém areálu “zrekonstruována” a optimalizována. Takhle jednoduše, rychle a účinně. Rakona se tak může pochlubit moderní Wi-Fi sítí.

Ekahau Connect

Proč zvolit řešení Ekahau Connect?

  • Poskytuje ucelené nástroje jednak pro obhlídku situace (survey), jednak pro následnou práci s nainstalovanými AP.
  • Umožňuje doplánovat a následně verifikovat použité řešení pro zavedení AP.
  • Nabízí rychlou automatizovanou ohlídku s lehkým HW iPad.
  • Zpracovává a upravuje umístění AP v osvědčeném prostředí SW Ekahau Pro.

Jaké výhody vám přinese?

  • Spolehlivá Wi-Fi síť odpovídající novým technologiím.
  • Eliminace rušení díky detekci interference pomocí spektrálního analyzátoru a následné úpravy nastavení AP.
  • Optimalizované pokrytí pro různé požadavky vycházející z charakteru daného prostoru (kanceláře, sklady, výrobní prostory).
  • Kompletní reporting o nasazených AP.

Veracomp, autorizovaný distributor řešení Ekahau pro Českou a Slovenskou republiku, nabízí kompletní portfolio tohoto výrobce. Ve spolupráci s partnery zajistí poradenství, měření i doporučení pro optimalizaci bezdrátové sítě pro vaši firmu.

O společnosti Ekahau

Společnost Ekahau je globálním lídrem ve svém oboru. Softwarová a hardwarová řešení společnosti Ekahau pomáhají maximálně efektivně navrhovat a spravovat bezdrátové sítě, minimalizují dobu nutnou k zavedení sítě a zajišťují dostatečné bezdrátové pokrytí. Lze je použít ve všech průmyslových odvětvích, hodí se pro všechny typy projektů a budování infrastruktury s různou úrovní složitosti.

O společnosti MST

Akciová společnost MST se sídlem v České republice je autorizovaným a výhradním dodavatelem významných výrobců měřicí a studiové techniky již několik let. Její zákazníci působí v mnoha segmentech, od zdravotnictví přes školství a finanční sektor až po průmyslové odvětví.

O společnosti Rakona

Rakovnický závod Rakona společnosti Procter & Gamble, který vyrábí sortiment péče o tkaniny a domácnost. V září 2018 Světové ekonomické fórum zvolilo výrobní závod Rakona „Pokročilým průkopníkem čtvrté průmyslové revoluce“.

 

 

Sdílet:
DALŠÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?