fbpx

Produktivita

Víte, co se vám děje v síti?

Čtyři časté chyby zabezpečení síťového provozu

Síťový provoz je jako rozbouřené moře. Pod hladinou číhají mnohé hrozby – a i když o nich víte, tak mnohým stačí jen malá chvilka nepozornosti…

O problémech a průšvizích souvisejících se zabezpečením sítě jsme nedávno psali. Pojďme se nyní podívat na čtyři velmi časté chyby, které mohou vám a vaší firmě zadělat na pořádný problém.

 

  1. Lhostejnost pramenící z lenosti

Síťový provoz jsme na začátku přirovnali k moři: Pro admina jde sice o známé prostředí, ale více než polovina malwaru se nyní skrývá „pod svícnem“ – v šifrovaném provozu. Jeho hustota přitom stále roste, a to přináší hromadu potenciálních problémů.

Šifrovaný provoz proto považujte oblast s vysokou pravděpodobností ohrožení. Ujistěte se, že můžete rychle odhalit šifrované útoky, skryté příkazové a kontrolní kanály, malware a zneužití exfiltrovaných dat.

  1. Špatně odhadnete schopnosti vašich zařízení

Administrátoři zpravidla požadují dohled nad šifrovaným síťovým provozem z důvodu analýzy. Často se ale stane, že bezpečnostní a analytické nástroje nasazené speciálně pro tento účel namísto toho vyvolávají různé potíže: Nestíhají totiž udržet krok s dešifrováním.

Před nasazením jakéhokoli řešení pro dešifrování SSL si uvědomte celkový objem síťového provozu a kolik je šifrováno protokolem SSL/TLS. Zjistěte, jak a kudy provoz prochází sítí. Aby řešení SSL/TLS fungovalo efektivně, musí vidět oba směry provozu. Asymetrický provoz může způsobit neúplné dešifrování a z toho pramenící problémy…

  1. Ignorování úvah o cloudu

Podniky zavádějí stále více softwaru s využitím soukromých a veřejných cloudů a širší využití aplikací SaaS (Software as a Service). Nezapomeňte vytvořit jasnou linii viditelnosti a zabezpečit veškerá data v pohybu, nejen v celém podniku, ale také v cloudových prostředích.

Když nevidíte, kde a jak rostou síťová data, skončíte ochromení, a to může poškodit vaše projekty a podnikání. Efektivní síťová visibilita pomáhá škálovat síť – a také vede k lepším výsledkům v podnikání.

  1. V případě útoku nevíte, jak reagovat

Pokud jde o kybernetické hrozby, pouze 58 procent organizací je přesvědčeno, že dokáží odhalit důležitý bezpečnostní problém dříve, než bude mít významný dopad.

Upřímně zhodnoťte své nástroje a procesy pro detekci hrozeb a reakce na incidenty a vyhodnoťte veškerá vylepšení, která byste mohli potřebovat, abyste zůstali o krok napřed.

 

Vytvořte svou bezpečnostní strategii tak, abyste informace o hrozbách získali včas. Přijetí vhodných bezpečnostních opatření může vést k spolehlivé a snadno udržovatelné bezpečnostní infrastruktuře.

Sdílet:
PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Posted by -

Chcete dostávat měsíční přehled toho nejzajímavějšího z ICT Blogu?